> 1.b
Skupljanje starih baterija

Kad se male ruke slože sve se može - pa čak i očistiti Grad od starih baterija. U jednom od najljepših dubrovačkih parkova na Gracu u utorak ujutro bilo je vrlo živo. Djeca iz svih dubrovačkih osnovni škola i nekoliko vrtića donijeli su čak pet stotina kila starih baterija koje su se zatim vagale.

- Uoči Dana planeta Zemlje, kao središnju akciju ovogodišnje ekološko - edukativne manifestacije "Volim Hrvatsku - Volim Dubrovnik" TZ grada Dubrovnika, uz snažnu potporu Grada Dubrovnika, organizirala je vaganje prikupljenih baterija. Najviše je skupila OŠ „Lapad“, a od razreda najbolji su bili učenici I. b s Montovjerne koji su prikupili 55 kila starih baterija - kazala je Jelka Tepšić, direktorica dubrovačke TZ.

Najvrednijim ide i nagrada - izlet po njihovom izboru. Uz vrijedne mališane, predstavnike gradske TZ u akciji čišćenje i vaganja u parku Gradac sudjelovali su i djelatnici „Čistoće“ te volonteri s American collega. Vise mozete vidjeti u galeriji.