STRUČNI SURADNIK KNJIŽNIČAR

Stručni suradnik knjižničar čini knjižnicu kulturnim središtem škole i jezgrom odgojno-obrazovnog procesa.Knjižničar ostvaruje program rada u suradnji s učiteljima, nastavnicima, ostalim stručnim suradnicima, ravnateljem, roditeljima i ustanovama koje se bave odgojem i obrazovanjem djece.On provodi kontinuirani program poučavanja i osposobljavanja učenika za samostalni rad na izvorima informacija i znanja te potiče uporabu knjiga i drugih informacijskih medija u knjižnici.Posjeduje znanje i vještine potrebne za pružanje informacija i rješavanje informacijskih problema kao i stručnost za korištenje različitih izvora, kako tiskanih tako i elektroničkih.

ZADAĆE ŠKOLSKE KNJIŽNICE

• razvijati kod učenika ljubav prema knjizi kao izvoru znanja
  • stvoriti od učenika čitatelja i omogućiti mu prostor za samostalni rad u knjižnici
  • učeniku stvoriti uvjete za učenje, olakšati mu proces učenja i snalaženja u moru informacija