MODEL C - nastava na daljinu

Stranica Izvannastavnih aktivnosti razredne nastave

Kako bi učenici i roditelji mogli lako pratiti što učitelji objavljuju.

Nastava na daljinu

OŠ Lapad koristi virtualne učionice u aplikaciji Yammer unutar sustava Office 365 za škole.

Za prijavu u sustav potrebno je koristiti službeni AAI elektronički identitet koji je prepoznatljiv po svojoj domeni @skole.hr.

Ukoliko ste već ulazili u Office 365, u sustav ulazite koristeći adresu:

Učionice su formirane prema razredima tako da učenici pojedinog razreda mogu vidjeti samo svoje virtualne učionice.

Nakon što ste prvi puta ušli u virtualnu učionicu, ne morate ulaziti pomoću poveznice već će vaš razred biti vidljiv direktno u Yammeru.

Predmetna nastava

OŠ Lapad Zbornica

Virtualna knjižnica OŠ Lapad

5.A  5.B  5.C  5.D  5.E

6.A  6.B  6.C  6.D  6.E  6.F

7.A  7.B  7.C  7.D  7.E

8.A  8.B  8.C  8.D  8.E

Ulazak u virtualne razrede obvezan je za više razrede (5.-8.).

Prisutnost učenika na nastavi pratit će se kroz njihove aktivnosti u virtualnim učionicama. Podsjećamo da u virtualnim učionicama poštujemo pravila pristojne komunikacije na internetu te će se kršenje tih pravila u virtualnim učionicama smatrati neprihvatljivim ponašanjem te će biti sankcionirano.

Molimo roditelje da obrate pažnju na rad učenika u virtualnim učionicama.

Podsjetimo se još jednom na pravila ponašanja u virtualnim učionicama i na internetu.

Od ponedjeljka, 16. ožujka, viši razredi osnovne škole (5., 6.,7. i 8. razred) i srednjoškolci će imati mogućnost pratiti online nastavne sadržaje i putem Sportske televizije.

Sve video lekcije za osnovnu i srednju školu dostupne su na mrežnim stranicama Škole za život - https://skolazazivot.hr/video-lekcije/

Razredna nastava

MZO će organizirati u suradnji s HRT 3 nastavu za učenike razredne nastave pod nazivom Škola na Trećem prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima:

Škola na Trećem:

Razred Termin
1. razred OŠ počinje u 8.00 sati
2. razred OŠ počinje u 10.00 sati
3. razred OŠ počinje u 13.00 sati
4. razred OŠ počinje u 15.00 sati

Radni materijali uz Školu na Trećem dostupni su na mrežnim stranicama Škole za život - https://skolazazivot.hr/materijali/

odatne upute oko izvođenja nastave za učenike od 1. do 4. razreda dobit će roditelji od svojih učitelja te na web stranicama škole.

Upute za vrednovanje i ocjenjivanje tijekom nastave na daljinu