JAVNI POZIV

JAVNI POZIV ZA OBAVLJANJE POSLOVA POMOĆNIKA U NASTAVI ZA UČENIKE S TEŠKOĆAMA U OSNOVNOJ ŠKOLI LAPAD, DUBROVNIK

Autor: Tea Kompar Jerković, 1. 8. 2022.

Temeljem Pravilnika o pomoćnicima u nastavi te stručno komunikacijskih posrednika (NN 102/18) te u okviru projekta „Pomoćnici u nastavi u osnovnim školama Grada Dubrovnika - faza III“ prijavljenog na Poziv za dostavu projektnih prijedloga Ministarstva znanosti i obrazovanja „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“, faza III. broj poziva UP.03.2.1.03. u okviru Europskog socijalnog fonda i Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014-2020., Osnovna škola Lapad, Dubrovnik, kao nositelj projekta objavljuje

MJESTO RADA:

Od Batale 14, Dubrovnik

9 pomoćnika s tjednim zaduženjem od 20 do 25 sati

Vrsta ugovora: ugovor na određeno vrijeme za školsku godinu 2022./2023. sukladno članku 7. Pravilnika o pomoćnicima u nastavi i stručnim komunikacijskim posrednicima.

UVJETI:

• najmanje završeno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje
  • završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija za pomoćnika u nastavi
  • nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“ broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10.-ispr, 90/11.,5/12., 16/12., 86/12., 94/13., 136/14.-RUSRH, 152/14., 7/17. i 68/18.)

OPIS POSLOVA:

Pomoćnik u nastavi je osoba koja pruža neposrednu potporu učeniku s teškoćama u razvoju tijekom odgojno-obrazovnog procesa u zadacima koji zahtijevaju komunikacijsku, senzornu i motoričku aktivnost učenika, u kretanju, pri uzimanju hrane i pića, u obavljanju higijenskih potreba, u svakidašnjim nastavnim, izvannastavnim i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: pomoć u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, pomoć u kretanju, pomoć pri uzimanju hrane i pića, pomoć u obavljanju higijenskih potreba, pomoć u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s učiteljima/nastavnicima te vršnjacima učenika u razredu te poslovi specifični za funkcioniranje pojedinih učenika ili skupine učenika.

DODATNA ZNANJA I VJEŠTINE:

Poštivanje različitosti, afinitet prema djeci s teškoćama u razvoju, otvorenost, odgovornost, fleksibilnost, razvijene komunikacijske vještine, podjednaka sklonost individualnom i timskom radu, točnost u izvršavanju poslova, organiziranost, emocionalna stabilnost i dosljednost.

POŽELJNO:

– osnovna razina znanja stranog jezika (engleski jezik, njemački jezik,francuski jezik)

– iskustvo u volontiranju

– iskustvo u neposrednom radu s djecom s teškoćama u razvoju

– završena edukacija za posao pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati

Odabir će se izvršiti uz pomoć stručnih metoda procjene kompetencija i osobina podnositelja/ica zahtjeva.

S odabranim kandidatima škole će sklopiti ugovor na određeno vrijeme u kojem će biti utvrđeni poslovi, trajanje te međusobna prava, obveze i odgovornosti ugovornih strana.

Odabrani kandidati obvezni su prije početka rada savladati program edukacije pomoćnika u nastavi. Kandidati koji su već završili taj program trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju te nisu obvezni pohađati edukaciju.

Uz prijavu na javni poziv kandidati su dužni priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

• zamolbu za zasnivanje radnog odnosa
  • životopis
  • preslik domovnice
  • dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja
  • uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 30 dana od dana objave javnog poziva
  • pisani dokaz (potvrda/uvjerenje) o završenoj edukaciji za pomoćnika u nastavi ukoliko je kandidat završio edukaciju

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova.

Odabrani kandidati dužni su prije sklapanja ugovora o radu dostaviti na uvid originalne dokumente.

Prijave se podnose izričito u papirnatom obliku, u zatvorenoj omotnici preporučenom pošiljkom ili direktnom dostavom na adresu Osnovne škole Lapad, Dubrovnik, Od Batale 14, 20000 Dubrovnik, svakim radnim danom od 08.30 do 12.30 sati u koju se kandidat prijavljuje s naznakom: “Ne otvaraj – javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama” .

Rok za dostavu prijava je do petka, 16. kolovoza 2022.godine, a u slučaju nedovoljno prijavljenog broja kandidata ili povećanja broja pomoćnika tijekom školske godine, ovaj javni poziv ostat će otvoren do daljnjeg.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Ovaj javni poziv bit će objavljen na službenim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i Osnovne škole Lapad.

Osnovna škola Lapad, Dubrovnik

KLASA:112-02//22-01/5