BESPLATAN ŠKOLSKI OBROK ZA SVE UČENIKE

Autor: Administrator , 21. 12. 2022.

Gradonačelnik Mato Franković sa suradnicima održao je u petak 9.prosinca 2022.g. radni sastanak s ravnateljicama osnovnih škola na temu školskog obroka za sve učenike, na kojem je usuglašeno:

nadležni upravni odjel zatražit će od Ministarstva znanosti i obrazovanja uputu o postupanju vezano uz odluku Vlade RH o financiranju besplatnog školskog obroka za sve učenike s obzirom na postojeća prostorna ograničenja za pripremu i posluživanje jela, za svu djecu organizirat će se nutritivno vrijedni hladni obrok sukladno smjernicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, i to dok se ne steknu infrastrukturne i resorne mogućnosti za uvođenje toplog obroka.

Preduvjet ovoj mjeri je provođenje postupka javne nabave za dobavljača hrane, što je Grad Dubrovnik u obvezi kao jedinica lokalne samouprave.

Organizacija produženog boravka za učenike prvih i drugih razreda neće biti obuhvaćena ovim izmjenama te će za njih uvjeti prehrane, odnosno toplog obroka i užine, ostati jednaki kao i dosada.

Obrok će učenici konzumirati za vrijeme velikog odmora.

U svrhu provedbe postupka javne nabave molimo roditelje da do petka 23.12.2022.g. vrate potpisane suglasnosti razrednicima i obrate pozornost na namirnice koje eventualno njihova djeca ne smiju jesti.

Suglasnost u privitku.

suglasnost-marende_od_1.do_8.-novo.docx (12.96 KB)