Vijesti ŠSD Petka

DP ŠSD HRVATSKE U VINKOVCIMA - 4. mjesto za lapadske košarkaše

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 6. 2024.

Vinkovci su od 4. – 6. lipnja 2024. ugostili učenike do 6. razreda na zadnjem školskom sportskom natjecanju. Mi smo imali predstavnika u muškoj košarci koji su prethodno bili prvaci Skupine „JUG“.
Poslije velike borbe sa tjelesno višim vršnjacima OŠ Ivana Gorana Kovačića (Slavonski Brod) izborili smo produžetak od 3 minute gdje smo popustili u preciznosti i izgubili 31:27.
Razočarenje je bilo veliko i oporavak od sat vremena u borbi za broncu je bio prekratak.
Učenici OŠ Tituša Brezovačkog (Zagreb) su agresivnom igrom već u prvih 5 minuta stekli veliku prednost. U samo 4 minute uslijedile su dvije teške ozlijede: Marina Smokvine (lakat) i Filipa Brkana (stopalo). Svi smo bili u šoku, njihove zamjene i svi ostali igrači su se teško mogli skoncentrirati na igru. Tako je bronca otišla u Zagreb, a Marin i Filip su bolnici dobili longetne.
Na DP su nastupili: Lukša Kjunak (kapetan), Marin Smokvina, Borna Stjepović, Josip Ivanković, Filip Brkan, Leon Grubišić, Francesco Marušić, Maro Gojavić, Vlaho Marino Klečak, Vito Mojaš, Matej Curić i Hrvoje Tolja.
Voditelj: Hadžira Brković, profesorica TZK
Čestitamo našim učenicima na osvojenom četvrtom mjestu, a ozlijeđenima brz oporavak.