Obavijest za roditelje - PROVOĐENJE ANKETA ZA ODABIR IZBORNOG PREDMETA

Autor: Tea Kompar Jerković, 19. 5. 2022.

U narednoj školskog godini učenici će imati mogućnost pohađanja izbornog/izbornih predmeta.

Kao i do sada, mogućnost izbora izbornog predmeta je u 3. razredu za 4. razred (francuski jezik, njemački jezik)  te za učenike od 1. do 4. razreda i za učenike 6. i 7. razreda (informatika).

Za uključivanje učenika u bilo koju izbornu nastavu potrebna je suglasnost roditelja.

Anketu trebaju popuniti samo roditelji učenika koji se žele uključiti u program izborne nastave do 10.lipnja 2022.g. i predati svojim razrednicima.

1. Anketu za učenje informatike kao izbornog predmeta u 1. razredu proveli su članovi Stručno razvojne službe u vrijeme kada su se održavalo testiranja – utvrđivanje psihofizičke spremnosti učenika za upis u 1. razred.
  2. Razredne učiteljice 3. razreda će  roditeljima poslati  ankete u kojima se djeci  daje mogućnost učenja stranog jezika u 4. razredu. Jezici su francuski i njemački. Roditelji će putem ankete dati svoju suglasnost ukoliko žele da dijete naredne školske godine pohađa nastavu stranog jezika. Popunjenu i potpisanu anketu roditelji će vratiti učiteljici do 10. lipnja 2022. godine.
  3. Razrednice 6. i 7. razreda će roditeljima poslati ankete o mogućnosti učenja informatike kao izbornog predmeta u 7. i 8 razredu.  Roditelji će putem ankete dati svoju suglasnosti ukoliko žele da dijete naredne šk. godine pohađa nastavu informatike.

Popunjenu i potpisanu anketu roditelji će vratiti razrednicama do 10. lipnja 2022. godine.

1. Sukladno zahtjevima Vijeća roditelja provest će se anketiranje sadašnjih 3. razreda za uvođenje i učenje stranog jezika – talijanski jezik u 4. razredu u narednoj šk.god.

Popunjenu i potpisanu anketu roditelji će vratiti učiteljici do 10. lipnja 2022.godine, a sukladno dostavljenom broju anketa Osnovna škola Lapad će uputiti zahtjev Ministarstvu znanosti i obrazovanja.

1. Sukladno zahtjevima Vijeća roditelja provest će se anketiranje sadašnjih 2. razreda za uvođenje usluge produženog boravka u 3. razredu u narednoj šk.god.

Popunjenu i potpisanu anketu roditelji će vratiti učiteljici do 10. lipnja 2022.godine, a sukladno dostavljenom broju anketa Osnovna škola Lapad će uputiti zahtjev Osnivaču.

Vjeronauk je izborni predmet za učenike od 1. do 8. razreda osnovne škole i bira se pri upisu u 1. razred.

Francuski jezik je izborni predmet za učenike od 4. do 8. razreda osnovne škole.

Njemački jezik je izborni predmet za učenike od 4. do 8. razreda osnovne škole.

Informatika je izborni predmet koji se od 2020./2021. školske godine provodi kao izborni predmet od 1. - 4. razreda osnovne škole. Informatika je izborni predmet za učenike  7. i  8. razreda.

Nastava se organizira  u odgojno-obrazovnim skupinama ovisno o broju zainteresiranih učenika, prostornim, organizacijskim i kadrovskim mogućnostima škole i sukladno navedenom utvrdio bi se konačni broj skupina i raspored nastave.

Nastava se polazi redovito, a zaključna ocjena na kraju školske godine upisuje se u svjedodžbu učenika i ostalu pedagošku dokumentaciju.

Učenik je obvezan redovito polaziti nastavu, nakon što se odlučio za izborni predmet, a prekid polaženja nastave izbornog predmeta može se obaviti samo nakon završetka nastavne godine (najkasnije do 30. lipnja) i to pisanim zahtjevom Učiteljskom vijeću škole (članak 10. stavak 6. Zakona o izmjenama i dopunama  ZOOSŠ-a, NN broj 68/2018).