NAŠA LAPADSKA SRCA ZA VUKOVAR

Autor: Hrvoje Katušić, 10. 11. 2010.

USUSRET SJEĆANJU NA DAN KAD JE CIJELA HRVATSKA PLAKALA

DAN NAZVAN VUKOVAR

Naša je Škola 1997. godine prva u Gradu upriličila mimohod zahvalnosti, suosjećanja i ljubavi za napaćeni Vukovar. 700 učenika naše Škole sa svojim učiteljima ušlo je u Grad s Pila, uz tihu zvonjavu katedralnih zvona,  na zamračeni i tišinom ovijeni Stradunom, kojeg su osvjetljavale upaljene svijeće i iskrena ljubav plamtećih dječjih srca. Pred Crkvom svetoga Vlaha oblikovali su plamteće srce Lapad – Vukovaru. Ovakav način obilježavanja sjećanja na patnju Vukovara postao je dubrovačka tradicija na što smo ponosni.Ostat će zapisana za budućnost  iskrenost ljubavi i zahvalnosti lapadskih učenika i učitelja. Suze u očima naših sugrađana koji su nam se u velikom broju priključili, svijeće kojima je šireno naše srce (3 dana i 3 noći koliko je gorjelo pred Parčevom crkvom), bijele ruže koje su donosili branitelji i naši sugrađani te pismo koje je ostavljeno u središte našega srca, najbolja su potvrda veličanstvenosti ljubavi koju smo iskazali te istine da je ovakav odnos prema Gradu heroju želja svih naših sugrađana.
Način obilježavanja je inicirala i osmislila nastavnica Mirjana Kaznačić. Iskreno i nesebično u provedbi zamišljenoga pomogle su joj: Neda Mihović – tajnica Škole, Vedrana Radović – ravnateljica Škole i Dubravka Šuica – gradonačelnica Grada Dubrovnika.

Fotografije pogledajte u FOTOGALERIJI