Terenska nastava trećaša u Konavlima

Autor: Tea Kompar Jerković, 1. 4. 2022.

Učenici trećih razreda (3. c, 3. d, 3. e i 3. f) su u utorak, 29. ožujka bili na terenskoj nastavu u Konavlima. U Konavlima su prvo posjetili Cavtat,  prošetali uz obalu i uživali u ljepotama.
Zatim su posjetili rodnu kuću Vlaha Bukovca gdje su vidjeli oslikane zidove i slike i saznali kako je Vlaho već u njihovim godinama bio izuzetno nadareno dijete.

U Cavtatu su posjetili i Meštrovićev mauzolej obitelji Račić.
Nakon tih zanimljivih predavanja, krenuli su u Čilipe.
Tamo su posjetili Zavičajnu kuću gdje su učenici imali priliku upoznati i vidjeti različite konavoske nošnje kroz povijest.
Imali su priliku i sami sudjelovati u namotavanju svile s kukuljice koju je duduov svilac napravio te upoznati cijeli proces koji je potreban da bi nastala svila.

Obišli su i crkvu Sv. Nikole te saznali o njezinom stradanju u Domovinskom ratu.

Zatim odlaze do punionice vode Viva gdje su učenici imali priliku upoznati cijeli proces punjenja boca vodom koji oni imaju priliku kupiti u trgovinama.

Posjet mlinici u Konavoskim dvorima ih je posebno oduševio jer smo mogli vidjeli pravi mlin i saznati na koji način su u prošlosti stanovnici Konavala mogli dobiti domaće kukuruzno brašno. Šetnja uz rijeku Ljutu i slušanje legendi je bio poseban događaj.

Na kraju su se učenici zabavili na velikom igralištu , te su uz igru i pjesmu sretni i zadovoljni  vratili se s terenske nastave. OVDJE pogledajte ostatak fotografija.