TJEDAN RAGBIJA U OŠ LAPAD

Autor: Tea Kompar Jerković, 22. 3. 2022.

Ragbi klub Dubrovnik je od 14. 03 do 18.03. 2022. imao prezentaciju svoga klub na satovima tzk.Trener kluba ,magistar kineziologije Antonio Malekinušić učenike je upoznao sa osnovnim pravilima ragbija ( bodovanje,broj igrača,natjecanja i sl.).

Učenici su probali dodavati ragbi loptu ( pravilo unatrag ).U štafetnim igrama su primjenili
pravilo touch ,kao i u igrama hvatalice.Velika prednost treniranja ragbi sporta je : boravak na svježem zraku, to je spoj više sportova : atletike,rukometa i američkog nogometa.
U mlađim kategorijama mogu skupa igrati djevojčice i dječaci.Igra ga veliki broj igrača ( 15 ).
Poruka kluba je : dođite i probajte nešto novo!