Radionice "Kodeks sigurnosti na vodi"

Autor: Neda Mihović, 10. 11. 2010.

U suradnji Hrvatskog crvenog križa i OŠ Lapad 10. studenog 2010. organizirane su i održane tri radionice "Nauči kodeks sigurnosti na vodi" za učenike 3. c, d, e i 4. d, e, f razreda. Učenike je najprije pozdravila ravnateljica Društva crvenog križa Dubrovačko-neretvanske županije Stanka Kodelli i ukratko informirala o radu i aktivnostima Društva. Na zanimljiv i učenicima primjeren način, Silvana Radovanović, voditeljica Službe spašavanja života na vodi i ekološke zaštite priobalja i Tanja Jurić, županijska koordinatorica Službe za Dubrovačko-neretvansku, Splitsko-dalmatinsku, Šibensko kninsku i Zadarsku županiju, su prikazale osnovna pravila koja se trebaju poštivati prilikom boravka na plaži i u moru. Učenicima je pružena mogućnost isprobavanja opreme za spašavanje te izvođenja vježbica spašavanja.

Zanimljivosti s ovih radionica pogledajte u FOTOGALERIJI