🐾OŠ Lapad za Žarkovicu 🐾

Autor: Tea Kompar Jerković, 21. 12. 2020.

Povodom „Dana prava životinja“, 10. prosinca, započela je naša akcija prikupljanja hrane za pse i mačke Društva za zaštitu životinja u Dubrovniku – Žarkovicu.

Učenici, roditelji i djelatnici škole, unatoč ne baš sjajnoj epidemiološkoj situaciji, prikupili su veću količinu hrane (vreće, konzerve, paštete...), prekrivača (nadmarci, jastuci, ručnici...), kozmetiku za životinje te igračke. U ponedjeljak, 21. prosinca, je sve prevezeno gore na Žarkovicu gdje su nas dočekali vidno ganuti i zahvalni volonteri s gđom Sandrom. Ipak najviše su se razveselile šapice koje će se sad moći barem malo osladiti i ugrijati. Kao mali znak pažnje i za naše volontere, prigodne paketiće su pripremili 5.c i naši učenici INA Eko maslina. Naši učenici su pokazali veliko srce i svima im jedno veliko hvala! Projekt će se nastaviti i u sljedećem polugodištu te se nadamo boljoj situaciji kako bi mogli odraditi sve što smo isplanirali.

Klikom na fotografiju dolje pogledajte sve faze naše humanitarne akcije ili pogledajte naš prigodni video!