Mihovil Španja u posjetu prvašima OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 27. 11. 2020.

Danas je učenike prvog razreda naše škole posjetio naš istaknuti paraolimpijac i vrhunski sportaš okrunjen brojnim trofejima, Mihovil Španja. Djecu je zainteresirao i inspirirao pričom o trudu i disciplini koju je trebao uložiti za postići najveće svjetske uspjehe. U svom motivacijskom izlaganju dotaknuo se tema sporta, zdrave prehrane, tjelovježbe ali i neizostavne teme o korona virusu. Djeca su bila vrlo aktivna, zainteresirana te su postavljali brojna pitanja našem simpatičnom gostu.

Mihovil je najavio kako će povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, 3. prosinca u 21 sati na HRT2, biti upriličena projekcija dokumentarnog filma "Skrivena strana medalje" koja prati njegov životni put i uspjeh. Film govori o njegovoj iznimnoj plivačkoj karijeri i donosi njegova razmišljanja o važnim pitanjima kao što su obrazovanje vrhunskih sportaša, život nakon sportske karijere, izjednačavanje prava sportaša s invaliditetom i ostalih, kao i o obitelji i njegovim strahovima te moralnim i drugim vrijednostima u koje vjeruje. Pozivamo vas da zajedno sa svojom djecom pogledate ovaj itekako izniman, zanimljiv i poučan dokumentarni film.

Hvala našem simpatičnom Mihovilu na izdvojenom vremenu, veseloj atmosferi te posjeti našim prvašićima. Veselimo se daljnjim suradnjama.

Klikom na donju fotografiju pogledajte sve fotografije našeg druženja!