Dvodnevna fotoradionica u Centru za mlade

Autor: Administrator , 26. 10. 2020.

Hrvatski fotosavez u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Grada Dubrovnika, nakon uspješnog otvorenja izložbe fotografija Dubrovnik - portret grada Camerom obscurom, protekli vikend u Centru za mlade Dubrovnik je održao dvodnevnu fotoradionica. Polaznici fotoradionice su bili učenici Osnovne škole Lapad i Osnovne škole Montovjerna.
Radionica je obuhvatila dio programa "Fotografija bez fotoaparata", upoznavanje s crno-bijelim fotopapirom, kemikalijama za izradu crno-bijele fotografije te postupkom izrade "kemograma" - fotoslika.
U prostoru Centra za mlade Dubrovnik postavljena je odmah izložba nastalih radova.
Drugi dio radionice obuhvatio je osnovne elemente digitalnog fotoaparata i snimanja pod različitim svjetlosnim uvjetima.