Mali maslinari

Autor: Nikolina Miloslavić, 7. 12. 2018.

📣📣Mali maslinari posjetili su staru mlinicu u Orašcu i Arboretum Trsteno👏👏👏

Mali maslinari Osnovne škole Lapad u pratnji učitelja Ivane Matijević, Emilie Vlašić, Nikole Filipovića i Suzane Marjanović posjetili su staru mlinicu u Orašcu u vlasništvu obitelji Dubelj. Uz topao i srdačan doček domaćina te stručno pojašnjenje tijeka procesa prerade maslina na tradicionalni način, naši mali maslinari bili su ugodno iznenađeni okusom ekstra djevičanskog maslinovog ulja koje su mogli degustirati.
Uz stručno vodstvo ravnatelja Arboretuma Ivana Šimića razgledalvali su prekrasni trstenski perivoj. Obišli su i trstenske maslinike.🍈❤️👏
Ovaj posjet uljarama i maslinicima dodatni je poticaj našim malim maslinarima za rad u školskom masliniku.🍈