Tulum s(l)ova - Noćni čitateljski susret

Autor: Nikolina Miloslavić, 27. 11. 2017.

U petak 23. studenog 2017. god., šestu godinu za redom, u knjižnici OŠ Lapad organiziran je Tulum s(l)ova. Tulum s(l)ova je izvorni hrvatski projekt poticanja čitanja iz užitka. Projekt se nastavlja i ove godine.

Književni klub “Književni sladokusci“ Lora Šilje, Đive Leoni, Zara Marinović i Zvonimir Radović  5. c razreda izradili su plakat o piscu Ivu Vojnoviću, a Marija Kristić, Lucija Kaštelan i Ivana Šošić učenice 6. e razreda izradile su plakat Tulum s(l)ova. Stella Burđelez učenica 8. f razreda je na platnu naslikala našega pisca Ivu Vojnovića.

Noćni čitateljski susret započeo je u 18.30 sati prezentacijom o piscu Ivu Vojnoviću povodom obilježavanja njegovog 160. rođendana, ceremonijalnim čitanjem izabranih pjesama iz Lapadskih soneta pod svjetlom svijeća i svjetiljki. Svako čitanje nagrađeno je pljeskom drugih učenika.

Nakon čitanja soneta, učenici su zaigrali društvene igre i uz grickalice, tortu i sok odlično su se zabavili na još jednom Tulumu s(l)ova.

Tulum u OŠ Lapad organizirala je knjižničarka Nikolina Miloslavić u suradnji s profesoricama hrvatskog jezika: Anom Boban Marinović, Danijelom Bubalo, , Hajdi Hajdić Vićan, Sandrom Merdžan i Ivanom Marijanović Mekišić.