Gradonačelnik sa suradnicima obišao osnovnu školu Lapad

Autor: Neda Mihović, 13. 10. 2010.

Gradonačelnik Grada Dubrovnika Andro Vlahušić, saborska zastupnica i zamjenica gradonačelnika Tatjana Šimac Bonačić, te pročelnik i pomoćnica pročelnika Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Miho Katičić i Ružica Markovića posjetili su danas osnovnu školu Lapad i područnu školu Montovjerna, gdje su se sastali s ravnateljicom Vedranom Radović.

Sudionici sastanka razgovarali su o stanju u školi, od stručne službe i broja učenika, preko toga da li je zadovoljavajući broj nastavnika i učionica, do produženog boravka djece u školama, a sve s ciljem omogućavanja što boljih uvjeta kako učenicima, tako i nastavnicima. Gradonačelnik Andro Vlahušić iskazao je veliko zadovoljstvo prikazanom situacijom, te kazao kako će uskoro biti završena projektna dokumentacija za nadogradnju 4 učionice, te kako će se Grad maksimalno angažirati na unaprjeđenju vanjskih sadržaja namijenjenih učenicima, ali i ostaloj djeci i mladima.

Nakon sastanka, Gradonačelnik je sa suradnicima obišao učionice i sportsku dvoranu, gdje je pozdravio i učenike, a obilazak je završen na sportskim igralištima i dvorištima ispred škole.