Dani ružičastih majica u OŠ Lapad

Autor: Nikolina Miloslavić, 23. 2. 2018.

heartDan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od tumora odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslale poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja.

U našoj školi odlučili smo važnost tolerancije i nenasilničkog ponašanja obilježavati više dana i tako kroz razne aktivnosti  (parlaonice, ples, sportske aktivnosti…) apelirati na primjereno međuvršnjačko ponašanje.

Na fotografijama možete pogledati ružičasto ozračje u našoj školi. heart