Terenska nastava trećih razreda

Autor: Nikolina Miloslavić, 23. 11. 2017.

Učenici 3.c, 3.d i 3.e razreda išli su na terensku nastavu 25. listopada 2017.god. Posjetili su i upoznali istočni dio naše županije.

Čitali su legende o nastanku Cavtata, o svetom Ilaru, kako je Cavtat dobio ime.

Posjetili su kuću Vlaha Bukovca. Divili se njegovim radovima.  Poigrali se i odmorili u Cavtatu.

Zatim su posjetili Zavičajni muzej Čilipi i crkvu Svetog Nikole. Zanimljivo je bilo promatrati kako nastaje svila i kakvi su bili običaji, nošnja i način života Konavljana.

Najviše ih je potresla priča o događajima i devastaciji crkve Svetog Nikole za vrijeme domovinskog rata.

Putujući Konavlima uočili su  i promjene u prirodi. Jesen je promijenila boju listova, grožđe je pobrano, masline ljudi beru….

Putovali su sve do Sokol Kule (Sokol grada). Bilo je zanimljivo i uzbudljivo penjati se kulom i upoznati život vojnika našeg kraja prije toliko stoljeća.

Nakon povratka u školu učenici su bili puni dojmova i novih saznanja.

Pozdrav do sljedeće TN prema zapadnom dijelu naše županije.