Mjesec hrvatske knjige - Županijsko natjecanje u čitanju naglas

Autor: Nikolina Miloslavić, 14. 11. 2017.

Županijsko natjecanje u čitanju naglas za učenike od 3. do 8. razreda osnovne škole održano je u srijedu, 8. studenoga, u Čitaonici Narodne knjižnice Grad. Na natjecanju je nastupilo 17 učenika iz devet osnovnih škola od Grude do Janjine, a natjecatelji su bili raspodijeljeni u dvije uzrastne kategorije, od 3. do 5. razreda te od 6. do 8.

Natjecatelji iz naše škole bili su Kristijan Klešković 3. e sa svojom mentoricom Margeritom Milat i Petra Skurla 7. b sa svojom mentoricom Anom Boban Marinović.

Najuspješnija u mlađoj kategoriji bila je  Petra Tomičić iz Osnovne škole Marina Getaldića pod mentorstvom Katice Lujo, dok je pobjeda u starijoj kategoriji pripala Eni Lujo iz Osnovne škole Marina Držića koju je za natjecanje pripremala Veronika Šmanjak. Pobjednice će zajedno sa svojim mentoricama predstavljati Dubrovačko – neretvansku županiju na Nacionalnom natjecanju u čitanju naglas, koje se će se održati u Sisku, 23. i 24. studenoga.

O najuspješnijim čitačima naglas odlučivale su: Irja Jerković, Izmira Brautović i Tajana Martić. Osim jasnoće i razgovjetnosti čitanja ocjenjivala se kreativnost uvodnog dijela, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu te sveukupni dojam.