Mjesec hrvatske knjige

Autor: Nikolina Miloslavić, 14. 11. 2017.

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige, a ujedno i obilježavanja Međunarodnog dana školskih knjižnica u knjižnici u našoj školi Lapad gostovala su tri treća razreda: 3.e s učiteljicom Margeritom Milat, 3.c s učiteljicom Danijelom Pavlović i 3.d sa učiteljicom Zdenkom Kunić.

Održala su se tri sata knjižnično – informacijskog odgoja i obrazovanja. Tema sata tj. nastavna jedinica bila je  korištenje Enciklopedija.

Knjižničarka Nikolina Miloslavić je putem prezentacije učenike uputila u svijet knjiga referentne ili priručne zbirke, zatim im je pokazala način snalaženja u njima.

Upoznavši dječje enciklopedije i način  traženja informacija  u njima, učenici su vrlo rado prihvatili skupni rad. Nakon što ih je knjižničarka podijelila u skupine, svaka skupina je dobila listić sa pojmovima za pronalaženje u enciklopedijama. Učenici su oduševljeno krenuli u potragu za informacijama o pojmovima koji su bili zadani. Učiteljice i knjižničarka su pratile njihov rad i savjetima pomagale po potrebi.

Na kraju smo pregledali i komentirali uratke i tako je u veselom ozračju završio malo drugačiji nastavni sat hrvatskog  jezika.