Radionice na tehničkom odgoju Osnovne škole Lapad

Autor: Hrvoje Katušić, 17. 12. 2010.

Profesorica tehničkog odgoja Fani Bilić sa svojim učenicima na školskim radionicama izrađuje uporabne i ukrasne predmete od različitih materijala.

1. Izrada božićnih čestitki s učenicima sedmih razreda.

2. Šesti razredi pokazali su maštovitost pri izradi božićnog bora od mahovine.

3. Od običnih se plastičnih čaša, kako je to pokazao 5. e razred, može složiti elegantni bor.

4. S učenicima osmih razreda čitava je radionica posvećena izradi domaćeg sapuna od taloga maslinova ulja. Radionica se provela na domaćem terenu, u Dubrovačkom primorju. Tom su se prigodom „pengavala“ uskršnja jaja na starinski tradicionalni način.

5. Šesti su razredi pokazali spretnost pri izradi božićnih jaslica od  obrađenog drva i mahovine.

6. Lijepo su izgledale i dalmatinske kućice, napravljene od drva. Radili su ih učenici šestih razreda.

7. Za Dušni je dan osmi f razred izrađivao svijeće i pokazao spretnost i kreativnost u oblikovanju zanimljivih formi.

8. Da se od običnog papira, tjestenine i spreja mogu izraditi jedinstveni božićni ukrasi, dokazali su učenici petih razreda.