Sat povijesti o Domovinskom ratu u OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 6. 12. 2023.

Svečani program posvećen Danu dubrovačkih branitelja, održan je uoči blagdana Svetog Nikole, 5. prosinca u našoj Školi.
Uvaženi gospodin Teo Andrić, dragovoljac Domovinskog rata, bio je gost na Satu povijesti.
Program smo započeli himnom nakon koje je ravnateljica rekla nekoliko riječi o važnosti očuvanja zavjeta sjećanja, poštovanja i zajedništva prema našim braniteljima.
Gospodin Andrić podijelo je vlastita sjećanja, ali i objasnio tijek bitke za Srđ na blagdan Sv. Nikole 1991. godine. Istaknuo je ljubav i prijateljstvo koje nadilaze strah, strah koji svi osjećamo u teškim trenutcima. Našim učenicima objasnio je kako je upravo moral dubrovačkih branitelja nadjačao veliku brojčanu nadmoć neprijatelja.
Prigodnim tekstom „Želim ti ispričati“ u programu su sudjelovali učenici Ana Ivušić, Nicol Kordić i Luka Ruso u glazbenoj pratnji učenika Roka Tokića.

Da vi niste hrabri bili, ne bi mi trobojnicu vili!