DABAR NATJECANJE 2023.

Autor: Tea Kompar Jerković, 30. 11. 2023.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, može se rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a. Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Ove godine je sudjelovalo je 49 065 natjecatelja.

I ove godine naša škola sudjelovala je u Dabar natjecanju koje se održalo od 13.11. - 17.11. u četiri različite kategorije. Sudjelovali su učenici 2.a, 3.a/b/c, 4.d/e, 6.c/d/e, 7.d, 8.c/d/e razreda sa svojim mentorima učiteljima: Nikolom Filipovićem, Gordanom Hajdić Nodilo, Ivanom Matijević, Emilijom Vlašić, Ivanom Radaljac, Željanom Pavlović i Majom Grbavac.

Među 10% najboljih u Republici Hrvatskoj su:

Za Mega Dabar – 8. razred, mentorica Maja Grbavac

1. Dominik Moretić (8.c)
  2. Ivano Delić (8.e)

Za Kilo Dabar – 6. razred, mentorica Maja Grbavac

1. Ema Barović (6.d)
  2. Lorena Grbavac (6.d)
  3. Lukša Kljunak (6.e)
  4. Francesco Marušić (6.c)

Za Mili Dabar – 4. razred, mentorice Ivana Radaljac i Maja Grbavac

1. Luna Bobić (4.e)
  2. Ana Kaselj (4.e)
  3. Patrik Zupčić (4.d)

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju, a posebno 10% najuspješnijih u državi!

Vidimo se i dogodine!