Što se u muzeju radi

Autor: Tea Kompar Jerković, 28. 11. 2023.

Učenici trećih razreda posjetili su tvrđavu Revelin u kojoj su na predavanju "Što se u muzeju radi" naučili koje su to sve sastavne jedinice Dubrovačkih muzeja i gdje se one nalaze. Također su saznali kako muzejski predmeti dolaze u muzej i kako nastaju zbirke te koja sve zanimanja postoje u muzeju.

Nakon predavanja učenici su timski sudjelovali na radionici "O zbirkama Dubrovačkih muzeja" na kojoj su se praktično mogli okušati u evidentiranju muzejskih predmeta i formiranju muzejskih zbirki. Autori predavanja i radionice su: Aleksandra Piteša, viša kustosica pedagoginja i Bruno Bijađija, kustos pedagog, koji je ujedno bio i promotor istih.
Više fotografija pogledajte OVDJE.