OBILJEŽAVANJE EUROPSKOG TJEDNA ROBOTIKE

Autor: Tea Kompar Jerković, 20. 11. 2023.

U Centru za mlade Dubrovnik od 15. – 19.11. održani su 8. Robo.Du Days 2023 u sklopu obilježavanja Europskog tjedna robotike. To je manifestacija koju organizira Zajednica Tehničke Kulture Dubrovnik u suradnji sa svojim članicama i partnerima.

I ove godine naši učenici su sudjelovali na radionicama crtanja 3D olovkom, Lemljenje svijetlećih čudovišta i Natjecanje u VR igrama. Na radionicama upoznali su se s tehnologijom za 3D modeliranje, modelarstvom, elektrotehnikom i VR naočalama.

Koristeći 3D olovku i plastiku učenici su prema zadanim predlošcima izrađivali razne predmete, a od dijelova laserski izrezane šperploče spajali su i lijepili čudovište, a potom su naučili kako koristiti lemilicu tako što su zalemili svijetleće diode i napravili svijetleće čudovište.

Na radionici Natjecanje u VR igrama učenici su imali priliku isprobati VR naočale te u natjecateljskom dijelu u paru igrati Space Pirat igru gdje je trebalo osvojiti što više bodova. Čestitamo našoj nagrađenoj učenici 6.d razreda Pauli Šarolić za 2. osvojeno mjesto u VR igrama!

Kroz navedene radionice učenici su osim što su se zabavili, razvijali kreativnost, inovativnost i tehničke vještine.
Kako nam je bilo možete vidjeti u fotogaleriji.