Osnovna škola Lapad na 14. satu Povijesti iz Vukovara

Autor: Tea Kompar Jerković, 17. 11. 2023.

Osnovna škola Lapad danas je sudjelovala na 14. satu Povijesti iz Vukovara.
Ponosni smo što smo i ove godine tradicionalno bili dio ovog hvalevrijednog projekta kojim odajemo počast svim braniteljima Domovinskog rata i svim stradalnicima Vukovara i Škabrnje.
Temom današnjeg sata s posebnom tugom odao se pijetet dječjim žrtvama i njihovim obiteljima, kada je ratni vihor prekinuo djetinjstvo preko 400 djece, a njih 1200 ranio.
Prije gledanja našeg videa kojeg su pripremili učenici Ana Ivušić, Luka Skočko, Luka Vojvoda, Antonio Maslać, Nikoleta Miljković, Petra Bogdanović, Tea Bosak i Iva Milović
sa svojim mentoricama Lenkom, Mijom, Anelom i Katijom sveprisutne pozdravila je ravnateljica OŠ Lapad, Nikolina Soko uz prigodne riječi iz Priče za roditelje Siniše Glašavevića: " Najljepše je imati djecu, jer djeca su naša budućnost. Ona su nada u bolje sutra...
Naučite djecu da se smiju, da misle lijepo, upozorite da njihova htijenja ne budu veća od nebeskog svoda, da njihove ruke ne prljaju ničija djetinjstva i ničije želje, morate ih jednostavno naučiti da ljube. " te zaključivši: “Učimo ih da mržnji ne čuvaju mjesto, ali da na zaborav kao društvo nemamo pravo.”

Videozapis možete pogledati OVDJE.