Nagrađena najbolje razrađena poduzetnička ideja u okviru projekta „Poduzetništvo u osnovnim školama“

Autor: Tea Kompar Jerković, 24. 10. 2023.

Dubrovačka razvojna agencija DURA / Dubrovnik Development Agency i Grad Dubrovnik su početkom rujna pokrenuli projekt „Poduzetništvo u osnovnim školama“ s ciljem poticanja poduzetničkog razmišljanja kod djece osnovnoškolskog uzrasta. 105 učenika sedmih i osmih razreda iz 7 dubrovačkih osnovnih škola se prijavilo za sudjelovanje u projektu te su formirali 29 timova koji su razvijali poduzetničke ideje te se natjecali za najbolje razrađenu ideju.

💯 U ponedjeljak, 23. listopada, na Sveučilištu u Dubrovniku, učenici su kroz prezentiranje svojih ideja oduševili svojom kreativnošću i podsjetili nas kako posao itekako može i mora biti i zabavan. Njihove ideje pomno su razradili uz pomoć metodologije Platno poslovnog modela, a idejni projekti koji su danas nastali im slobodno mogu u budućnosti poslužiti kao temelj za razvitak uspješne poduzetničke priče. Između 29 prijavljenih timova bilo je izuzetno teško odlučiti se za samo 3 najbolja tima, voljeli bi da smo ih mogli nagraditi puno više.

💯 Bravo za naše sedmaše i osmaše koji su sudjelovali u projektu: Ivano Delić, Ena Vićan, Roko Klešković, Anonijo Maslać, Linda Kustura, Roko Kokanov, Meri Čolović, Iris Čupić, Nea Grdović 💯