Dan bez ekrana

Autor: Tea Kompar Jerković, 11. 10. 2023.

Socijalna pedagoginja Ivana Klarić Ivančić je započela s preventivnim radionicama s učenicima 2. razreda na temu “Dan bez ekrana”. Učenici su čitali slikovnicu te su razgovarali o pravilnom korištenju ekrana u ranoj dobi i važnosti igre za dječji razvoj. 🖥️ Obzirom na brojna istraživanja koja pokazuju da izloženost ekranima može imati značajan utjecaj na razvoj i zdravlje djece smatramo da je potrebno ovoj temi posvetiti pažnju.
📱 Navedena preventivna aktivnost dio je Školskog preventivnog programa koji se provodi sa učenicima od 1. do 8. razreda.
Slikovnica “Nije strava provesti dan bez ekrana” nastala je u sklopu projekta (e)odrastanje, a u nakladi Zajednice tehničke kulture Grada Dubrovnika. Istu učenici mogu posuditi u školskoj knjižnici.