Svjetski dan mentalnog zdravlja

Autor: Tea Kompar Jerković, 10. 10. 2023.

Etiketiranje je ekstremni oblik generaliziranja u kojemu uzimamo jednu ili nekoliko osobina i donosimo opći, nepromjenjiv zaključak, odnosno etiketu.
Može se odnositi na sliku o sebi, drugim ljudima ili procjenu situacije ili pojma. U OŠ Lapad naglasak je stavljen na unaprjeđenje kvalitete života i mentalnog zdravlja mladih gdje su stručne suradnice psihologinja Sumejja Brković te pedagoginja Mira Šejtanić provele radionicu povodm Svjetskog dana mentalnog zdravlja.

Naši osmaši pokazali su iznimnu brigu o mentalnoj higijeni te veliku empatiju prema osobama sa psihosocijalnim poteškoćama. Zahvaljujemo ovim putem roditeljima, svim djelatnicima OŠ Lapad te učenicima na načinu na koji se odgojno obrazovni proces provodi.