Nikol Šlingar i Nicol Kordić pobjednice Natjecanja u čitanju naglas

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 10. 2023.

U našoj je školi održana školska razina Natjecanja u čitanju naglas, čiji je organizator Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak.
Kroz Natjecanje se nastoji potaknuti čitanje iz užitka. Učenici natjecatelji sami biraju naslove koje su pročitali i koji su im se svidjeli te kroz uvod (predstavljanje knjige vlastitim riječima) i čitanje odabranog ulomka nastoje publici objasniti čime su se odabrane knjige njima svidjele te ih motivirati da ih i sami pročitaju.
Ove su se godine u Natjecanje mogli uključiti svi razredi od 3. do 8. razreda, sveukupno 18 učenika. U petak i ponedjeljak smo u školskoj knjižnici održali natjecanja na nižoj i višoj razini, gdje je žiri poslušao sve natjecatelje te odabrao dva predstavnika škole, u mlađoj (3. - 5. razred) i starijoj (6. - 8. razred) kategoriji. Ovo su naši pobjednici:
niža razina:
Nikol Šlingar (4.f razred) - knjiga Čudnovate zgode šegrta Hlapića (I.Brlić Mažuranić)
(mentorica: Marijana Pasqualicchio)
viša razina:
Nicol Kordić (8.e razred) - knjiga Granica sudbine (Anela Barčić)
(mentorica: Mia Bačić)
Županijska razina Natjecanja održat će se u 20. listopada u Narodnoj knjižnici Grad.
Čestitamo pobjednicima i zahvaljujemo svima na sudjelovanju!

Više fotografija pogledajte OVDJE.