Tač ragbi dubrovačka međuškolska liga 2023.

Autor: Tea Kompar Jerković, 19. 9. 2023.

Nakon uspješne provedbe prvog ciklusa ALH tač ragbi dubrovačke međuškolske lige, koja se održala u ožujku ove godine, prema planu i na jednak način željeli bi smo oraganizirati drugi turnir.

Kroz naše prezentacije ragbija učenici su upoznali jedan, na našim prostorima malo poznat, a planetarno popularan sport. Koliko popularan najbolje govori činjenica da je trenutačno natjecanje Rugby World Cup-a treći najpraćeniji događaj na svijetu ove godine. Učenici koji su sudjelovali u provedbi imali su četiri tjedna treninga, a neki od njih su nastavili i s redovitim treningom u Ragbi klubu Dubrovnik, ukupno dvadesetak učenika. Završni događaj, turnir na Stadionu Lapad donio je sudionicima puno veselja i druženja, a nije izostala ni podrška školskih kolega i roditelja.

Sve ovo nam daje dodatni motiv da s organizacijom ovog turnira nastavimo i dalje te da što veći broj djece motiviramo na bavljenje športom, potičemo ih na zdrave oblike druženja i boravak na otvorenom te im kroz ovakve sadržaje razvijemo dobre životne navike.

Omogućit će se termini za prezentaciju, za niže i više razrede, nakon čega bi oformili školske ekipe i napravili raspored treninga koji bi se provodili jednom tjedno, kroz četiri tjedna listopada. Treninzi kao i do sada mogu biti u školskoj dvorani nakon nastave ili, ukoliko škola ne raspolaže dvoranom, na Stadionu Lapad. Završni turnir bio bi krajem listopada/ početkom studenog, ovisno o vremenskim prilikama.

Za sve dodatne informacije i dogovor molimo da nas kontaktirate na 095 889 3228 - Kate.