Dan lapadske škole

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 6. 2023.

Proslava Dana škole i 50. obljetnice izgradnje školske zgrade obilježena je 31. svibnja 2023. u 18 sati pod Dulčićevim suncem. Svečanosti su prisustvovali djelatnici, bivši djelatnici, suradnici, svečani uzvanici i prijatelji naše škole.

Na početku priredbe nazočnima su se obratile ravnateljica Nikolina Soko, a u ime Grada čestitke za 50. rođendan uputila je zamjenica Gradonačelnika gospođa Jelka Tepšić.

Učenici su uz svoje mentorice Tereziju Režić, Anteu Vučijević i Lenku Violić Fjorović predstavili sljedeće glazbeno-scenske točke: Školski zbor, Ostvari svoje snove i Španjolska pjesma, učenica Mara Šutalo, literarni rad, Zakoračit ću hrabro, plesači 1. r. Produženog boravka, I Like To Move It. Priredbu su vodili učenici 7.e, Petra Bogdanović i Antonio Maslać.

Središnji dio programa protekao je kroz razgovor- razmjenu dirljivih uspomena nastalih u lapadskoj školi od početka njezina djelovanja u školskoj zgradi godine 1973/74. Posebne gošće, gospođe Irena Korda Miloglav, Mirjana Kaznačić i Margerita Milat približile su nazočnima vedre anegdote, sjećanja na kolege/prijatelje/učitelje, ali i izazovne dane provedene u školskim učionicama i u zbornici. Razgovor je moderirala učiteljica Lenka Violić Fjorović. Još jednom zahvaljujemo našim sugovornicama na gostovanju.

Nakon službenog dijela obilježavanja Dana škole druženje se nastavilo uz svečani domjenak u školskoj blagovaonici. Zahvaljujemo se Dubrovačkim ljetnim igrama na posudbi pozornice.

Također, tom prigodom, u jutarnjim satima u školi je održan program pod nazivom ‘Lapad traži zvijezdu’ gdje su učenici razredne i predmetne nastave pokazali svoje talente. Nije nedostajalo smijeha i zabave, a učenici su svoje talente pokazali kroz 33 točke sviranja, pjevanja, plesanja, recitacija, zbrajanja i oduzimanja, kao i natjecanja u igranju šaha, košarke i nogo-tenisa.

Prvo mjesto i trofej ove godine osvojila je učenica Lucija Metković iz 5.c, koja je pjevala i svirala električnu gitaru.
Drugo mjesto osvojio je Davor Vuksan, učenik 1.a razreda, koji je izveo točku zbrajanja četveroznamenkastih brojeva.

Treće mjesto pripalo je Teu Čupiću 3.d razreda, koji je pjevao pjesmu „Čežnja za proljećem“.

Četvrto mjesto su dijelile učenice Greta Jerković, Sofia Joković i Antonija Ruso 2.c razreda s učenikom Lucasom Šalerom, koji je izveo točku slaganja Rubikove kocke uz praćenje ritma pjesme, a cure su otpjevale pjesmu.
Peto mjesto pripalo je plesnoj točki Nike Radošević i Nore Boroje iz 5.e razreda, koje su dijelile mjesto s Bartolom Franušićem iz 4.d. Šesto mjesto dijele učenice Lana Tomšić 3.e s gimnastičkom točkom i Sara Medo koja je izvela baletnu točku. Sedmo mjesto pripalo je Gabrieli Vidojević iz 6.d s pjevačkom točkom. Osmo mjesto osvojila je Mia Mandurić 2.c razreda s plesnom točkom.

Istovremeno su se u školskoj dvorani i na igralištu održala sportska natjecanja u pucanju trica, hula hopu, preskakanju vijače, vorteksu, badmintonu, nogotenisu...
Nakon završetka prvog dijela programa ‘Lapad traži zvijezdu, održana je prigodna sadnja masline u masliniku škole i dodjela poklona učenicima koji redovno sudjeluju u obrezivanju masline.

Kad je naša lijepa osnovna škola na Glavici otvorila svoja nova vrata, Roberta, Mage, Ivana i Zdenka, tada male, bezbrižne djevojčice ponosno su u nju ušle. To je bilo prije 50 godina, a njih četiri još nisu iz nje izašle.

Na kraju, hvala i čestitke učenicima, djelatnicima škole i svima koji su dali djelić sebe da bi svečano uveličali Dan škole.
Više fotografija pogledajte OVDJE.