Radionica izrade VR naočala

Autor: Tea Kompar Jerković, 23. 5. 2023.

U petak 19. svibnja prof. Ana Kešelj s Odjela za elektrotehniku i računarstvo Sveučilišta u Dubrovniku održala je II. radionicu virtualne stvarnosti za učenike od 5. do 7. razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Robotika.

Učenici su se upoznali s virtualnom stvarnosti pomoću naočala za virtualnu i mobilnu virtualnu stvarnost. Cilj radionice bio je steći osnovna znanja o virtualnoj stvarnosti.

Zašto epileptičari ne smiju koristiti VR naočale, koje mjere opreza možemo poduzeti mi neepileptičari kad koristimo VR naočale da ne padnemo na prozor, koja je razlika  između virtualne i proširene stvarnosti,  samo su se neka od pitanja na koju smo dobili odgovore.

Prateći pažljivo upute voditeljice učenici su samostalno od kartona izrađivali naočale za mobilnu virtualnu stvarnost te kreirali jednostavni trodimenzionalni virtualni prostor u web aplikaciji CoSpaces Edu. Na kraju radionice, VR aplikacije i igrice su isprobali i testirali na naočalama za virtualnu stvarnost.