Participativno budžetiranje - školsko kino

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 5. 2023.

Naši vrijedni šestaši u četvrtak su u holu škole dočekali snimatelja i novinarku Libertas televizije.Učenik 6.c razreda David Vukas Džaić ispričao je novinarima koliko smo zahvalni za novo kino, ali i općenito za sudjelovanje u ovakvom jednom hvalevrijednom projektu kao što je participativno budžetiranje.

Participativno budžetiranje je projekt u kojem učenici šestih razreda raspolažu s određenim iznosom novaca koji mogu potrošiti za obnovu ili poboljšanje škole.
Ovogodišnji šestaši odabrali su napraviti malo školsko kino.
U ovome projektu učenici naše škole radosno sudjeluju već godinama, a nadamo se da će nove generacije nastaviti tu tradiciju.

Možemo zaključiti kako se projekt Participativno budžetiranje i ove godine uspješno približio kraju pa možemo biti ponosni što su dubrovačke škole osim nove opreme dobile i generaciju učenika svjesnih da svojim angažmanom i uz pomoć demokratskih procesa mogu svoju školu učiniti boljim mjestom.

Participativno budžetiranje u osnovnim škola projekt je koji DURA provodi u suradnji s Gradom Dubrovnikom već četiri godine, a kao i dosadašnjih godina u njemu sudjeluju učenici svih sedam dubrovačkih osnovnih škola.