Fortress VR Game Room i radionica izrade novca u Lazaretima

Autor: Administrator , 29. 3. 2023.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

U sklopu izložbe "Mura Incognita: nepoznata utvrđenja Šibenika i okolice" koja se u petak otvara u Lazaretima, u 5. lađi Lazareta autori izložbe, Tvrđava kulture Šibenik, u subotu, 1.4. organiziraju zabavno-edukativni program za djecu.

5. lađa postat će Fortress VR Game Room i radionica izrade novca!

Djeca starija od 10 godina dobit će priliku zaigrati četiri interaktivne VR igre i kroz njih se okušati u korištenju starog oružja, bijegu iz tamnice ili utrci kroz staru šibensku jezgru. Igre su osmišljene za Tvrđavu kulture kroz EU projekt Emoundergrounds.

Nešto mlađi (od 6-10 godina) će doznati kako je Šibenik postao prvi grad na obali koji je kovao vlastiti novac – šibenski bagatin, a moći će izraditi i vlastiti bagatin od gline i ponijeti ga sa sobom.

Pored toga, svi mogu razgledati izložbu "Mura Incognita: nepoznata utvrđenja Šibenika i okolice" u 4. lađi.

Ulaz na sve programe je slobodan.

Budući da se radi o programima koji potiču svijest o očuvanju kulturne baštine, a ujedno su vrlo zanimljivi i prilagođeni dječjim interesima, ovim putem prenosimo poziv, a prijave možete poslati na email adresu:

ivana@dubrovackabastina.com