Lapadsko srce pomaže

Autor: Tea Kompar Jerković, 23. 3. 2023.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL) provodi akciju "Plastičnim čepovima do skupih lijekova". Akcija se provodi na području cijele Republike Hrvatske, a u nju su uključene broje tvrtke, Ministarstvo financija, ekološke udruge, dobrovoljna vatrogasna društva, škole, vrtići, vjerske zajednice, komunalna poduzeća i mnogi građani.

Cilj projekta je na ekološki prihvatljiv način prikupiti novac koji se koristi u svrhe liječenja, omogućavanja boravka obitelji u blizini mjesta liječenja te financiranje potrebnih lijekova.

“Za jedan kilogram čepova dobijemo 1,5 kn. Novcem koji dobijemo od čepova pomažemo potrebitima u kupnji lijekova, medicinskih pomagala, pomoć u liječenju, i drugo vezano za liječenje i brži oporavak. U obzir dolaze sve vrste plastičnih čepova i poklopaca od boca, omekšivača, sireva, milerama, i slično”

Ovim putem zahvaljujemo OB Dubrovnik na dostavljenim čepovima u našu školu, a gosparu Đuru Metković VELIKO HVALA na transportu do Zagreba. Lapadsko srce je složilo 10 paketa čepova. Bravo!