Danas su krenuli nacionalni ispiti za osmaše

Autor: Tea Kompar Jerković, 13. 3. 2023.

Nacionalni ispiti prema definiciji bi trebali biti standardizirani vanjski ispiti kojima je cilj utvrditi postignuća učenika u temeljnim znanjima i kompetencijama u ključnim dijelovima obrazovnih ciklusa. Ove godine eksperimentalno se provode na učenicima petih i četvrtih razreda u 81 osnovnoj školi u Hrvatskoj, a puna provedba na čitavoj generaciji učenika započinje ovog ponedjeljka.

Prvi ispit, onaj iz Hrvatskog jezika na rasporedu je 13. ožujka. Od 9 do 10:30 piše se ispit, a onda od 11 do 12:30 ispit pisanja.

U prvom tjednu učenike još očekuje ispit iz stranog jezika (15. ožujka) te ispit iz Matematike (17. ožujka). Drugog tjedna provedbe učenici pišu samo Biologiju (21. ožujka) i Fiziku (23. ožujka). Raspored u posljednjem tjednu provedbe nacionalnih ispita predviđa da se u posljednjem tjednu pišu Geografija (27. ožujka), Kemija (29. ožujka) te Povijest (31. ožujka). Svi ispiti započinju u 9 sati, što možete vidjeti i u tablici ispod. Sretno!

Novi raspored sati za učenike predmetne nastave koji će biti na snazi do kraja nastavne godine, možete pogledati na našoj web stranici ili OVDJE (uskoro).