OŠ Lapad niže visoka mjesta na školskim natjecanjima

Autor: Tea Kompar Jerković, 2. 3. 2023.

Ponosni smo na rezultate na brojnim natjecanjima u kojima naši učenici i njihovi mentori postižu visoka mjesta. Veljača je u školama poznata i kao "mjesec natjecanja", a svake godine naši se učenici uključuju u sve većem broju. Ove godine su ponovno svojim znanjem i trudom postigli izvrsne rezultate, a neki su dosegli i prva mjesta.

U utorak 28. veljače 2023.godine u Blatu na Korčuli održalo se Županijsko natjecanje iz Engleskog jezika. Iz naše škole sudjelovalo je 7 učenika (5 učenika 7. razreda: Eva Aleksić, Mia Glavić, Lukša Đapić, Nikola Marinović i Dominik Moretić i 2 učenika 8. razreda: Larisa Avdić i Ivan Mihatović) u pratnji svojih mentorica Roberte Skvrce i Maje Burmas Barović.
Svi naši učenici ostvarili su odlične rezultate, a posebno izdvajamo Dominika Moretića koji je u kategoriji 7.razred s 53 boda osvojio 1. mjesto.

17. veljače 2023. održalo se Županijsko natjecanje iz Njemačkog jezika u Gimnaziji Metković. Na natjecanju su sudjelovali učenici naše škole i postigli izvrsne rezultate.

Čestitamo svim sudionicima i mentorici Sanji Gruja Obradović, a posebno našim osmašima koji su zauzeli prva tri mjesta: Bruno Branac, Larisa Avdić i Jana Varezić.

A na Svjetski dan matematike održalo se Županijsko natjecanje iz Matematike u Cavtatu. Naši su učenici postigli izvrsne rezultate:

Danas se održava županijska smotra LiDraNo u Kazalištu Marina Držića. Želimo puno sreće i uspjeha našim učenicima i mentorima koji sudjeluju na istoj: lutkarska grupa trećaša s mentorivom Ivanom Radaljac, u kategoriji literanog rada: Ani Ćavar iz 4. razreda pod mentorstvom Margerite Milat i Nikoleti Miljković iz 7. razreda pod mentorstvom Anele Barčić, u kategoriji pojedinačnog scenskog nastupa Ilaru Galinoviću iz 7. razreda pod mentorstvom Mije Bačić. Na ovu razinu upućen je i naš školski list Slovo do slova pod uredništvom učenice Brune Krznar iz 8. razreda i mentorstvom Anele Barčić.

Iznimno smo ponosi na naše odbojkaše koji su postigli izvrsne rezultate na županijskom natjecanju u odbojci, održanom, 28.2.2023., u OŠ Župa Dubrovačka. Naša škola ima treću po redu školsku ekipu na Državnom prvenstvu Školskih sportskih društava.

Puno sreće želimo našim učenicima i mentorici Hadžiri Brković na Državnom natjecanju u badmintonu koje se održava u Poreču od 1. - 3.3.