Autor: Tea Kompar Jerković, 27. 2. 2023.

Sabor je 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima koji će se održavati svake zadnje srijede u veljači.
Pošto su učenici bili na zasluženim zimskim praznicima mi ga u našoj Školi obilježavamo danas 27. veljače.

Sve je počelo 2007. godine kada su srednjoškolca u gradu Berwick u Kanadi vršnjaci maltretirali jer je u školu došao u ružičastoj majici. Nekoliko dana kasnije, njegovi prijatelji organizirali su prosvjed. David Shepherd i Travis Price također su došli u školu u ružičastim majicama, kupili su ih još 50-ak i dijelili drugim mladićima.

– 𝓢𝓱𝓿𝓪𝓽𝓲𝓸 𝓼𝓪𝓶 𝓭𝓪 𝓭𝓿𝓸𝓳𝓮 𝓵𝓳𝓾𝓭𝓲 𝓶𝓸ž𝓮 𝓼𝓶𝓲𝓼𝓵𝓲𝓽𝓲 𝓷𝓮š𝓽𝓸, 𝓹𝓻𝓸𝓿𝓮𝓼𝓽𝓲 𝓽𝓸 𝓲 𝓷𝓪𝓹𝓻𝓪𝓿𝓲𝓽𝓲 č𝓾𝓭𝓪 – 𝓻𝓮𝓴𝓪𝓸 𝓳𝓮 𝓽𝓪𝓭𝓪 17-𝓰𝓸𝓭𝓲š𝓷𝓳𝓲 𝓣𝓻𝓪𝓿𝓲𝓼.
𝓚𝓪𝓭𝓪 𝓼𝓾 𝓹𝓸𝓭𝓲𝓳𝓮𝓵𝓲𝓵𝓲 𝓼𝓿𝓮 𝓶𝓪𝓳𝓲𝓬𝓮 𝓼𝓿𝓸𝓳𝓲𝓶 𝓴𝓸𝓵𝓮𝓰𝓪𝓶𝓪, 𝓷𝓪𝓲š𝓪𝓸 𝓳𝓮 𝓲 𝓶𝓪𝓵𝓽𝓻𝓮𝓽𝓲𝓻𝓪𝓷𝓲 𝓶𝓵𝓪𝓭𝓲ć.
– 𝓘𝔃𝓰𝓵𝓮𝓭𝓪𝓸 𝓳𝓮 𝓴𝓪𝓸 𝓭𝓪 𝓶𝓾 𝓳𝓮 𝓹𝓪𝓸 𝓽𝓮𝓻𝓮𝓽 𝓼 𝓵𝓮đ𝓪. 𝓝𝓪𝓼𝓲𝓵𝓷𝓲𝓬𝓲 𝓼𝓮 𝓿𝓲š𝓮 𝓷𝓲𝓼𝓾 𝓹𝓸𝓳𝓪𝓿𝓵𝓳𝓲𝓿𝓪𝓵𝓲 – 𝓻𝓮𝓴𝓪𝓸 𝓳𝓮 𝓣𝓻𝓪𝓿𝓲𝓼.
𝓐𝓴𝓬𝓲𝓳𝓪 𝓳𝓮 𝓿𝓻𝓵𝓸 𝓫𝓻𝔃𝓸 𝓹𝓸𝓼𝓽𝓪𝓵𝓪 𝓰𝓵𝓸𝓫𝓪𝓵𝓷𝓪. 𝓓𝓪𝓷 𝓫𝓸𝓻𝓫𝓮 𝓹𝓻𝓸𝓽𝓲𝓿 𝓿𝓻š𝓷𝓳𝓪č𝓴𝓸𝓰 𝓷𝓪𝓼𝓲𝓵𝓳𝓪 𝓸𝓫𝓲𝓵𝓳𝓮ž𝓪𝓿𝓪 𝓼𝓮 𝔃𝓪𝓭𝓷𝓳𝓮 𝓼𝓻𝓲𝓳𝓮𝓭𝓮 𝓾 𝓿𝓮𝓵𝓳𝓪č𝓲, 𝓪 𝓸𝓫𝓲𝓵𝓳𝓮ž𝓪𝓿𝓪 𝓼𝓮 𝓾 š𝓴𝓸𝓵𝓪𝓶𝓪 𝓲 𝓭𝓻𝓾𝓰𝓲𝓶 𝓲𝓷𝓼𝓽𝓲𝓽𝓾𝓬𝓲𝓳𝓪𝓶𝓪.

Više fotografija možete pogledati na našim društvenim mrežama.