Gradska smotra LiDraNo 2023.

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 2. 2023.

Danas se održala Gradska smotra LiDraNo 2023. u Kazalištu Marina Držića, a naša je škola imala dvojaku ulogu, onu domaćina Smotre, ali i onu natjecateljsku. Program su vodili učenici Ivano Klečak (8.d) i Ana Ivušić (7.c).

Učenici 8.c razreda bili su zaduženi za rekvizite na pozornici te održavanju reda u kazalištu.

Plakat LiDraNo nastao je prema radu naše učenice Nine Šimunović iz 4.f razreda.
Smotru je otvorio pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, šport, socijalnu skrb i civilno društvo Đivo Brčić izrazivši radost povratkom smotre LiDraNo na kazališne daske.

LiDraNo je smotra hrvatske riječi kojom se s ljubavlju i ponosom slavi naš lijepi hrvatski jezik. Tome su pridonijeli učenici i njihovi mentori koji su se vrijedno radeći pripremali za sudjelovanje u literarnom, novinarskom, dramskom stvaralaštvu te radijskom izrazu na ovogodišnjoj Smotri.
U uvodnom programu Smotre nastupio je naš školski zbor pjesmom "Ostvari svoje snove" pod mentorstvom Terezije Režić. Malo je reć da su bili prekrasni... Plesni studio Step 'n Jazz nastupio je uz koreografiju "Imagine" koju potpisuje voditeljica Linda Valjalo.

Uslijedili su pojedinačni i skupni dramski nastupi osnovnih i srednjih škola.
Na Županijsku smotru upućeni su sljedeći učenici i mentori:
iz literarnog stvaralaštva Ana Ćavar iz 4. (mentorica Margerita Milat) i Nikoleta Miljković iz 7. (mentorica Anela Barčić),
pojedinačni scenski nastup Ilar Galinović iz 7. (mentorica Mia Bačić)
te skupni, lutkarska predstava Figaro trećaša (mentorica Ivana Radaljac)
Nakon proglašenja rezultata i završetka Smotre u OŠ Marina Getaldića - Centar održali su se Okrugli stolovi gdje su učenici i mentori mogli prodiskutirati o svojim radovima/nastupima te dobiti savjet ili prijedlog za daljnja natjecanja.

Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na Gradskoj smotri LiDraNo 2023. u Dubrovniku. Čestitamo im na trudu i kreativnosti, a onima koji su odabrani za nastup na Županijskoj smotri, čiji je domaćin Gimnazija Dubrovnik, želimo puno uspjeha.