3.d na terenskoj nastavi u Gradu

Autor: Tea Kompar Jerković, 8. 2. 2023.

Učenici 3.d razreda danas su na terenskoj nastavi: šetnji starom gradskom jezgrom te razgledajući Knežev dvor, učili i ponavljali sadržaje o prošlosti našega Grada.

Koji su najstariji dijelovi Grada, kako je nastao Stradun, što je nekada bila Sponza, a čemu danas služi, tko je bio Orlando i zašto je važan njegov "lakat", čiji je spomenik u Kneževom dvoru, tko su Maro i Baro, zašto je knežev krevet tako malen...samo su neka od pitanja na koja đaci sada mogu s lakoćom odgovoriti.
Bez obzira na hladnoću, ova mala "ekipica" strpljivo je upijala riječi naših vodiča, tete Jelice i dunda Bruna, te pokazala veliko zanimanje za život u prošlosti Dubrovnika.
Bit će petica!

Više fotografija pogledajte OVDJE.