Dan sigurnijeg interneta

Autor: Tea Kompar Jerković, 8. 2. 2023.

Dan sigurnijeg interneta, koji se obilježava svake godine drugog utorka u veljači (ove godine 7. veljače), dobar je povod za posvećivanje barem jednog nastavnog sata ovoj važnoj temi.

U duhu slogana „Zajedno za bolji internet“ naša je škola provela nekoliko radionica. Ideje za radionice predložio je Centar za sigurniji Internet.

Radionicu "Svijet ekrana" s prvašima je provela knjižničarka tijekom sata Hrvatskog jezika. Cilj radionice bio je potaknuti na izgrađivanje navika sigurnog korištenja ekrana i interneta, potaknuti razgovor o korištenju ekrana i interneta te upozoriti na posljedice prekomjernog igranja igrica i gledanja u ekran (mobitel, tablet, televizor, laptop...)

Učenici 7.d, 7.e i 6.e obilježili Dan sigurnijeg interneta na satu matematike sa profesoricom Željanom Pavlović. Zadatak su dobili na linku:

https://bit.ly/Dansigurnijeginterneta, igrali igru Online izazov.

Pobjednici igre - Online izazov su:

7.d Marija Vidojević, Erika Konjuh, Tina Kusalić, Mauro Gojavić i Lea Burazor

7.e Antonio Maslać, Dominik Koverlica, Roko Tokić, Lovro Curić i Nikoleta Miljković

6.e Ivo Kunić, Patrik Lujić, Lora Rončević, Isabella Rakigjija, Antonio Sentić

BRAVO!

5.c razred je na Satu razrednika obilježio Dan sigurnijeg interneta tako što su učenici kroz igru upoznali i utvrdili koje se opasnosti skrivaju na internetu, te kako oprezno koristiti društvene mreže.

Više fotografija pogledajte OVDJE.

Učenici 4.c, 4.f i 7.c razreda su u utorak 7. veljače 2023. na satu informatike obilježili Dan sigurnijeg interneta 2023. tako što su ponovili dosadašnje gradivo, a uz to naučili su i nešto novo rješavajući online kviz koji se održavao na razini cijele Hrvatske. Kviz je bio otvoren od 8:00 do 19:00.

Dok su učenici četvrtih razreda imali poteškoća sa sustavom i nisu mogli dobiti povratnu informaciju o uspješnosti testa, sedmaši su bili bolje sreće i učenici koji su imali više od 80% točno riješenog testa dobili su kod koji im je omogućio sudjelovanje u nagradnoj igri i mogućnost dobitka vrijednih nagrada.