ALH tač ragbi dubrovačka međuškolska liga u OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 26. 1. 2023.

Sa namjerom poticanja naših učenika na bavljenje sportom kao i njihovog uključivanja u prvi do sada turnir “ALH tač ragbi dubrovačke međuškolske lige”, proteklog tjedna ugostili smo predstavnike Ragbi kluba Dubrovnik.

Tijekom sata tjelesne i zdravstvene kulture, treneri su nas upoznali s osnovama tač ragbija - modificirane verzije ragbija, lišene pojedinih elemenata igre koji mogu dovesti do intenzivnijeg kontakta, udarca ili pada. Naglasak je bio na tome da učenici na siguran, zanimljiv i dinamičan način upoznaju ovaj sport.

Ideja tač ragbi turnira je okupiti ekipe iz škola s područja Grada Dubrovnika i Župe dubrovačke te ih uz pomoć trenera iz Ragbi kluba Dubrovnik, u prostorima škole, naučiti pravilima tač ragbija. Ekipe bi se međusobno natjecale na završnom turniru, a osim medalja i pehara, najbolje ekipe osvajaju bogate nagrade.
U našoj školskoj ekipi mogu sudjelovati svi, djevojčice i dječaci, bez obzira na prethodno sportsko iskustvo. Podsjećamo još jednom sve koji su zainteresirani za sudjelovanje da se jave svom profesoru tjelesne i zdravstvene kulture.
Očekuje vas puno dobre zabave, druženja i nagrada!