Održana radionica izrade Holograma

Autor: Tea Kompar Jerković, 16. 1. 2023.

U petak 13. siječnja u našoj školi prof. Ana Kešelj s Odjela za elektrotehniku i računarstvo Sveučilišta u Dubrovniku održala je radionicu izrade holograma za učenike od 5. do 7. razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Robotika.

Učenici su se upoznali s hologramima, pažljivo prateći upute voditeljice tako što su najprije trebali izmjeriti veličinu zaslona ekrana ili od mobitela ili od laptopa, zatim su konstruirali jednakostraničan trokut od kojega su napravili trapeze koje su izrezivali na acetatnom papiru te ih međusobno zalijepili kako bi dobili projekcijsku piramidu, koju su zatim testirali.

Više fotografija pogledajte OVDJE.