Prvi dan pripreme i podjele besplatnih marendi za lapadske osnovce

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 1. 2023.

Danas je započeo projekt podjele besplatnih obroka u lapadskoj školi. Projektom besplatnih obroka u školama obuhvaćeno je 311 tisuća hrvatskih osnovaca, a za svakog od njih iz državnog će se proračuna svakodnevno izdvajati 1,33 eura.

Najviše je posla bilo upravo u školskoj kuhinji jer naše vrijedne kuharice same pripremaju i kuhane obroke za učenike polaznike produženog boravka.
Tako su kuharice lapadske škole već u 6 sati ujutro istovremeno krenule s pripremom 510 sendviča za učenike preko velikih odmora i ručkova za učenike u programu produženog boravka.
Za prvi dan učenicima su ponuđeni integralni prstić s punomasnim sirom, pilećom delikates šunkom i kiselim krastavcima i kefir s 3,5 % m.m.. Za učenike sa alergijama (navedenim u suglasnostima koje su ispunili roditelji) osigurana je posebna prehrana. Zadovoljstvo učenika odmah smo dobili njihovim pohvalama i sretnim izrazima lica.