PARCITIPATIVNO BUDŽETIRANJE

Autor: Administrator , 22. 12. 2022.

Dubrovačka razvojna agencija (DURA) u suradnji s Gradom Dubrovnikom već četvrtu godinu uspješno provodi projekt „Participativno budžetiranje" u dubrovačkim osnovnim školama. Projektom se učenici uključuju u donošenje odluka o raspodjeli dijela javnih sredstava u njihovim školama te ih na takav način učimo da mogu i trebaju biti dio demokratskog procesa odlučivanja.

Učenici šestih razreda naše škole sudjelovali su u ovome projektu; izrađivali su plakate na kojima su prikazali vlastite projektne prijedloge. Imali su mogućnost izabrati jedan projekt u vrijednosti od 20 000 kn. U završni su krug izbora ušla tri projektna prijedloga, a na kraju je generacija šestih razreda izabrala postavljanje Školskog kina u holu. Realizacija projekta predviđena je do kraja ove kalendarske godine.

Jedva čekamo vidjeti neke buduće filmove i radove naših učenika na velikom platnu!