Školski medni dan

Autor: Tea Kompar Jerković, 7. 12. 2022.

Kako izgleda pčela? Tko je matica, a tko trut ? Koliko dugo živi pčela? Zašto su pčele važne? Što će se dogoditi s nama ljudima ako pčele izumru? Prvašići znaju odgovor. Znate li i vi?

U prvim razredima ovih je dana bilo jako medeno. Naši učenici sudjelovali su u programu «Školski medni dan» koji se provodi na dan sv. Ambrozija zaštitnika pčela i pčelara.

Svakog učenika na klupi je dočekala vrećica puna iznenađenja, a najviše su se obradovali slikovnici "Pčelica Jelica i medo Edo" i teglici meda.
A danas su učenike posjetile gospođa Marija Bojanović sa kćeri Katarinom. Održale su prezentaciju meda i proizvoda od meda te pokazale učenicima sače i alat s kojim se vadi med iz sača. Hvala!