VEČER MATEMATIKE U OŠ LAPAD

Autor: Tea Kompar Jerković, 1. 12. 2022.

U OŠ Lapad je već 10. godinu zaredom također organizirana Večer matematike u suradnji sa Hrvatskim matematičkim društvom.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Radionice za pete razrede je organizirala profesorica Matea Pavlović, za šeste profesorica Željana Pavlović, za sedme profesorica Mara Kresić i za osme profesorica Ivana Reškovac. Sudjelovali su učenici 1.a sa učiteljem Nikolom Filipovićem, 2.a sa učiteljicom Gordanom Hajdić Nodilo, 2.b sa učiteljicom Ivanom Matijević, 2.c sa učiteljicom Emiliom Vlašić, 3.d sa učiteljicom Ivanom Lučić, 3.e sa učiteljicom Ivanom Radaljac, 3.f sa učiteljicom Marijanom Pasqualicchio. Bilo je tu dešifriranja, kriptologije, domina, igre memorije, tangrama, čovječe ne ljuti se, sudoku, kahoot!...

Učenici su dobili zahvalnice za sudjelovanje, a najbolji su i nagrađeni.
Hvala svima na sudjelovanju!
Vidimo se i dogodine!

Više možete pogledati i OVDJE.

Večer matematike 2022., OŠ Lapad, Dubrovnik