Noćni čitateljski susret u knjižnici Osnovne škole Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 21. 11. 2022.

Već sad tradicionalni noćni čitateljski susret u okviru projekta Tulum s(l)ova održan je u srijedu knjižnici Osnovne škole Lapad.

🦉Susret je počeo donošenjem pravila ponašanja i upoznavanjem s programom večeri. Nakon uvodnog dijela učenici i učiteljice su održali ceremonijalno čitanje iz užitka. 🛋️ Učenici, zajedno s nastavnicima čitali su pjesme i odlomke iz omiljenih djela u mraku, uz svjetlost lumina i lampica. Čitali smo Gregov dnevnik, Harry Potter, Divlji konj, Pipi Dugu Čarapu, Djevojčicu sa šibicama, Šuplji grad... Nakon čitanja osladili smo se čokoladnom tortom koju je pripremila knjižničarka.

🛋️Drugi dio večeri bilo je natjecanje u obliku Pub kviza. Kroz tri kruga pitanja tri ekipe (Nadareni mudraci, Trio i No cap) su se natjecale u poznavanju kulture, književnosti, sporta pa i crtića. Pobjedila je ekipa Nadareni mudarci! Čestitamo!

🍿Za kraj smo, uz kokice i sokove, pogledali film Dom gospođice Peregine za čudnovatu djecu koji je snimljen prema istoimenoj knjizi Ransoma Riggsa. Bilo nam je lijepo i zabavno provesti večer u knjižnici. 🎞️
👧Sudionici: Leona Ćumo (5.e), Linda Kustura, Lea Tolja, Iris Čupić, Nea Grdović (6.c), Ana Bajurin (6.d), Nora Marić, Dora Moretić (5.d) i Lucija Metković (5.c).

👩‍🏫Voditelji: Tea Kompar Jerković, Mia Bačić i Lenka Violić Fjorović